Kui meile antakse valida, kas soovime värsket või seisnud vett, siis valime loomulikult värske vee, sest teame ju, et puhas vesi on meie tervise üks alustalasid. Hommikuti teed keetes paneme ka keetjasse uue värske vee, mitte ei kasuta eelmisel päeval seisma jäänud vett!
Vesi on elus ja seismisel tekib sinna elu juurde. Sellest tulebki soovitus kasutada ainult värskelt filtreeritud vett. Kui tundub, et siin on lahenduseks pudelivesi või tünnivesi, siis parim lahendus see siiski ei ole. Plastik, millest pudeleid tehakse, sisaldab kemikaali bisfenool A (BPA), mida erinevad teadusuuringud on seostanud väga tõsiste terviseriketega. Tarbija survel valmistatud BPA-vabades toodetes on bisfenool A asendatud bisfenool S-iga, mis uuemate uuringute järgi võib samuti tervisehädasid põhjustada (põhjaliku ülevaate BPA-st ja ftalaatidest plastis annab ERM blogi). Mida soojemas keskkonnas plastik seisab, seda rohkem fenoole vette eraldub. Kui juua vett päikese kätte auto istmemele jäänud plastikpudelist või kontoris päevi ja nädalaid seisvat plastiktünnivett, siis oma tervisele me sellega head päris kindlasti ei tee.
Ühel või teisel viisil jõuame ikka värske vee juurde ja kui kraanivee kvaliteedis ei saa kindel olla, on suurepäraseks lahenduseks vee filtreerimine.